Stará plechová schránka v dreve

Inspirácia na starú poštovú plechovú schránku

Stará plechová ( nerezová ) poštová schránka vám stojí pred domom, chcete zmenu, ale nechcete ju zbytočne vyhadzovať ? Možností ako ju upraviť je mnoho, cez maľovanie schránky podľa predstáv po nejaké to obloženie.
Ja som si povedal, že skúsim poštovú schránku vložiť do dreva a pridať jej striešku. Celý proces vám popíšem v tomto článku.

Poštová schránka v dreve – príprava dreva

Keď máme schránku na poštu v rukách, tak najprv si zoberieme buď jednu veľkú dosku, alebo pár menších a dáme k sebe tak, aby sme mohli zakresliť zadnú časť schránky do týchto dosák, na každej strane pridáme cca šírku dosky, ktorá bude po stranách. Treba rátať s tým , že aby sme prekryli plech hrán na predku poštovej schránky, tak budeme časti bočných dosák zužovať, takže šírka zadnej dosky bude o kúsok užšia. Samozrejme keď už budú boky nachystané, tak sa zadná podľa toho skráti. Zatiaľ to je príprava.

Video návod : Drevená poštová schránka

 

Takže keď máme zadok zakreslený, tak túto plochu vybrúsime do roviny, aby keď sa bude drevo na schránku lepiť, tak držalo dobre. Ja som mal hrubú fošňu, tak som si zakreslenú časť narezal motorovou pílou a dlátom vydlabal. A až následne toto vydlabané vybrúsil. Ale čo sa týka zadnej strany, neni to potreba takto zložito riešiť.

 vydlabávanie priestoru na schránku na postu urezanie na mieru priestoru na poštovú schránku

 

Boky poštovej schránky ako som už spomínal , tak si naznačíme veľkosť schránky, toto vnútro asi 1cm vydlabeme ( podľa hrán schránky, aby sa dala otvárať), opatrne aby sme si neodštiepili dlátom to , čo chceme nechať. Toto opäť vybrúsime.
Ešte si pripravíme dvierka na schránku, podľa rozmerov dvierok si odpílime dosku, urobíme dierku na to aby sme videli, či sú v nej listy , dierku na kľúčik a potom vybrúsime asi 1cm, nech sú dvierka ľahšie.

 príprava bokov schránky na postu brúsenie boku drevenej poštovej schránky

 

Samotne obkladanie poštovej schránky

Keď už máme pripravené obloženie, tak sa púšťame do obloženia starej poštovej schránky. Najprv odmastíme technickým benzínom schránku na poštu a potom očistíme všetko drevo od prachu z brúsenia. Potom nanášame samotné lepidlo, ja som použil mamut, ale je na vás aké lepidlo na drevo a kovy zvolíte. Poriadne pritlačíme každú časť, chvíľku podržíme a pokračujeme ďalej.

 lepenie dreva do schránky poštovejdrevená poštová schránka lepenie dreva

 

Keď už máme základ spravený, ideme na strechu. Chcel som šikmú strechu, tak som si vybrúsil drevený trojboký hranolček ( trojuholník ), ten som si prilepil o vrch schránky a na to som prilepil drevený šindeľ. Šindeľ si môžete vyrobiť, alebo kúpiť. Návod na drevený šindeľ nájdete tu.

 lepenie dreva do schránky na postu cele hotovéinštalácia drevenej poštovej schránky na miesto určenia

Teraz buď nafarbíme poštovú schránku a nainštalujeme naspäť na svoje miesto, alebo naopak, ako som to urobil ja. Záleží kde je schránka prichytená, podľa toho treba zvážiť čo sa oplatí.

Hotová drevená poštová schránka.

 hotová schránka na poštuhotová drevená poštová schránka